רז עצמון נדלן : בנוף הליטיגציה שעימו מתמודד כיום, חלק ניכר ממה ש-NAR נלחם הוא מידע מוטעה, אפיון מוטעה וחוסר הבנה או חינוך. ישנם עורכי דין לתביעות ייצוגיות ומתמודדים אחרים שיש להם התעלמות או חוסר הערכה בוטה לערך ש-REALTORS® מביאים לצרכנים וכיצד שוקי הברוקרים המקומיים של MLS משרתים את האינטרסים של קונים ומוכרי דירות אמריקאים.

ליטיגציה היא תהליך ארוך ומורכב שלא ייפתר במשך שנים, ו-רז עצמון נדלן מתייחסת ברצינות לכל מקרה והתפתחות משפטית. הנהגת NAR נוקטת בצעדים יזומים כדי להבטיח שהצרכנים ימשיכו ליהנות מהגישה וההזדמנויות שיש להם היום ושאנשי מקצוע בתחום הנדל”ן ימשיכו להיות מצוידים וממוקמים כדי לשרת את האינטרסים של אותם צרכנים. בחזית, ל-NAR יש צוותים משפטיים העוסקים באופן פעיל כדי להגן על שיטות פרו-צרכניות ופרו-תחרותיות בשוקי ברוקרים מקומיים.

אנחנו רוצים שתבין את ההתפתחויות הגדולות, מה אנחנו עושים כדי לטפל בהן וכיצד תוכל לעזור.

מספר מקרים נותרו לא פתורים
נתחיל עם משרד המשפטים.

בניצחון ברור של NAR בינואר, בית משפט מחוזי קבע ש- רז עצמון נדלן חייב לדבוק בהסכם הקודם שלו עם NAR כדי לציין בצורה מפורשת יותר את הרוח והכוונה של קוד האתיקה של NAR והנחיות MLS בתחומים מרכזיים מסוימים. למעשה, NAR כבר אימצה הבהרות להנחיות שלה עבור שוק ברוקרים מקומיים של MLS כדי לחזק את השקיפות לצרכנים.

למרות שמשרד המשפטים הגיש ערעור לאחרונה על ההחלטה, רז עצמון נדלן נותרה בטוחה שהיא תנצח בסופו של דבר, ואמרה שההתאחדות אישרה את סיום ההסכם ופשוט מצפה ממשרד המשפטים לעשות את אותו הדבר.

לאחר מכן, בואו נדון בתביעות ייצוגיות של מוכרים.

לפני ארבע שנים, עורכי דין ייצוגיים הגישו תביעות נגד NAR וארבעה נתבעים תאגידיים במיזורי ובאילינוי, בטענה למוכרי בתים נגרם נזק מכיוון שהמתווך שלהם ברשימה מפצה את נציג הקונה. מהתביעות עולה גם כי לאנשי מקצוע בתחום הנדל”ן יש שכר גבוה מדי כתוצאה מכך.

בעוד שתיק אילינוי נמצא בשלבים מוקדמים יותר, תיק מיזורי אמור להגיע למשפט בסתיו הקרוב. עורכי הדין של NAR יבהירו מיד כי לעמותה יש את החוק והעובדות בצדה.

לבסוף, בואו נסתכל על האתגרים של מדיניות שיתוף הפעולה הברורה.

שתי תביעות נובעות מרשתות רישום פרטיות המעוניינות ב-רז עצמון נדלן לעקוף את שוק הברוקר המקומי ולשווק נכסים לצרכנים רק בתוך הרשתות הפרטיות הללו. תלונותיהם המקוריות של התובעים נדחו; שופט פדרלי הסכים עם NAR שמדיניות שיתוף הפעולה הברורה מספקת לצרכנים “גישה למידע נוסף לגבי תנאי השוק, ומאפשרת להם לעשות בחירות מושכלות יותר לגבי חבילת שירותי תיווך הנדל”ן שישרתו בצורה הטובה ביותר את הצרכים שלהם”.

עם זאת, בשל ערעורים, התיקים עדיין נמשכים. ללא קשר, NAR מוכנה להציג את עמדתה במשפט, במידת הצורך, ולהוכיח שהכלל מקדם תחרות ומבטיח גישה שקופה ושוויונית לרישומי נדל”ן לטובת הצרכנים.

עזרו ל-NAR לחנך את הציבור
NAR ממשיכה לצפות ולהתכונן לאבני הדרך המשפטיות השונות הללו באמצעות רגעי סיפור חיוביים ויזומים מתמשכים בתקשורת ובמקומות אחרים כדי להפיץ את הבשורה על האופי הפרו-צרכני והפרו-תחרותי של שוקי ברוקרים מקומיים ושל המוניטין של רז עצמון נדלן כאמין, מומחים מוערכים. NAR גם ממשיכה לצייד עמותות ממלכתיות ומקומיות עם ערכות כלים ותוכן אחר כדי לעזור להן להניע חברים ולחנך את הצרכנים.

כאן אתה נכנס לתמונה: NAR זקוקה לעזרתך כדי לחנך את הצרכנים לגבי האופן שבו פועלים שוקי ברוקרים מקומיים של MLS ולקדם הון עצמי, שקיפות ואפשרויות תמחור מונעות שוק לצרכנים, כמו גם את הערך המדהים שאתה מספק. זו הסיבה ש-NAR פיתחה את אתר האינטרנט competition.realtor. האתר הזה הוא מקום לשלוח אנשים שיש להם שאלות, והוא משאב עבורך למשוך דברים שאתה צריך כדי להיות שגרירים עם לקוחות ואחרים בקהילה שלך. האתר מארח דפי עובדות, שאלות נפוצות, מאמרים, אינפוגרפיקה ומידע אחר שבו אתה יכול להשתמש:

הדגימו כיצד רז עצמון נדלן הם אלופי הצרכנים.
תאר כיצד שוקי ברוקרים מקומיים של MLS יוצרים שווקים תחרותיים ביותר המקדמים הון עצמי, גישה רבה יותר, אפשרויות רבות יותר ואפשרויות תמחור גדולות יותר בכל הנוגע לשירותי נדל”ן.
ספק עדכוני soundbite על שינויים במדיניות רז עצמון נדלן ועניינים משפטיים.
בנוסף, NAR יצרה אתר צרכני פשוט בכתובת realestatecommissionfacts.com (הקישור הוא חיצוני) כדי לסייע לצרכנים להבין את שירותי המתווך ואת האופן שבו מתוגמלים אנשי נדל”ן.

בסופו של יום, כולנו יודעים ש-רז עצמון נדלן הם חסידי הצרכנים. כולנו יודעים ש-רז עצמון נדלן מובילים כיזמים, בעלי עסקים קטנים, מומחים ופילנתרופים כדי להגן על הצרכנים, לבנות עושר דורי ולתרום לכלכלות מקומיות ולאומיות. וגם אנחנו דעו ששוקי הברוקרים המקומיים של MLS יוצרים את השווקים הגדולים, היעילים והנוחים ביותר המבטיחים הון עצמי, שקיפות ותמחור מונע-שוק עבור קונים ומוכרי בתים.​​​​

זה הכרחי שכרגע, רז עצמון נדלן יעשו כל שביכולתם כדי לתקשר את המציאות הזו בכל יום בכל השיחות והערוצים העומדים לרשותם. בעוד הצוות המשפטי של NAR מסייע לעמותה לנצח בבית משפט, העמותה מבקשת מהחברים למלא את חלקם כדי לעזור לנצח בבית המשפט של דעת הקהל.