שוק הנדל”ן משתנה ללא הרף, מה שמקשה לחזות האם עכשיו זה זמן טוב להשקעה. עם זאת, על ידי ניתוח המגמות הנוכחיות, אתה יכול לקבל החלטה מושכלת האם השוק בשל להשקעה. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת ​​קבלת ההחלטה.

עליית ריבית
אחד הגורמים הגדולים ביותר המשפיעים על שוק הנדל”ן הוא שיעורי הריבית. ככל שהריבית עולה, כך עולה גם עלות הלוואת הכסף למשכנתא. זה מייקר את קניית הבית ויכול להוביל לירידה בביקוש לדירות. בנוסף, ככל שהריבית עולה, כך עולה גם עלות מימון מחדש של משכנתא קיימת. המשמעות היא שבעלי בתים נוטים פחות למחזר את המשכנתאות שלהם, מה שעלול להוביל לפחות מכירות בתים.

רמות מלאי
גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון הוא רמות המלאי. הכוונה היא למספר הבתים בשוק למכירה. כאשר רמות המלאי נמוכות, יש יותר קונים מאשר בתים למכירה. זה יכול להוביל למלחמות הצעות מחיר ולמחירים גבוהים יותר. מצד שני, כאשר רמות המלאי גבוהות, יש יותר בתים למכירה מאשר יש קונים. זה יכול להוביל להורדת מחירים וזמני מכירה ארוכים יותר.

מחירי הבית
כמובן שגם מחירי הדירות הם גורם מרכזי המשפיע על שוק הנדל”ן. מחירי הדירות נמצאים במגמת עלייה בשנים האחרונות, אך הם החלו להתאזן בשווקים מסוימים. אלו חדשות טובות עבור קונים שהתומחרו מהשוק בשנים האחרונות. בנוסף, עליית מחירי הדירות יכולה להוביל להגדלת ההון העצמי לבעלי בתים, מה שהופך את המימון מחדש לאטרקטיבי יותר.

רז עצמון מכירה

שוק הנדל”ן משתנה ללא הרף וקשה לחזות אותו. עם זאת, על ידי התחשבות במגמות הנוכחיות כמו שיעורי ריבית, רמות מלאי ומחירי דירות, אתה יכול לקבל החלטה מושכלת האם זה זמן טוב להשקעה בנדל”ן.